top of page

עורך דין יעקב כהן

אני 3.jpg

עו"ד יעקב כהן

מייסד

בעל מומחיות, ידע וניסיון בכל ההיבטים במשפט האזרחי, אשר הצטברו במשך למעלה מעשור של ניסיון בעבודה משפטית, על כל סוגיה ורבדיה, חלקם במשרדים הגדולים והמובילים בישראל בתחומם, כולל בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה.

עו"ד כהן מעורה רבות בקהילה הפוליטית, העיתונאית והעסקית בישראל, ובין השאר הוא מופיע בוועדות כנסת שונות בשלל נושאים, מלווה אנשי עסקים ופעילים חברתיים בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לפעילותם (הקמת חברות ומלכ"רים, ניהול וייעוץ משפטי שוטף, סנכרון הפעילות מול רואה חשבון וייצוג בבתי משפט שונים) ומבצע תחקירים עבור עמותות ועיתונאים.

​​

עו"ד כהן גדל והתחנך בגבעתיים, שם למד בתיכון שמעון בן צבי.

 

את שירותו הצבאי עשה במודיעין שם לקח חלק במלחמת לבנון השניה, שאותה הוא מכנה "נקודת המפנה בחיי".

 

לאחר המלחמה למד מזרח תיכון ופילוסופיה באונ' ת"א ולאחר שנה עבר ללימודי משפטים בקריה האקדמית אונו, אותם סיים בשנת 2012, שם גם היה חלק מנבחרת הכדורגל של המכללה.

 

עוד בשנתו השניה לתואר החל לעבוד כטרום מתמחה, בין השאר אצל משרד עו"ד רנה שבולת בתחום הנדל"ן והמקרקעין, משרד עו"ד פרץ-פיגל בתחום המסחרי ומשרד עו"ד י. שפירא בתחום ההוצאה לפועל וחדלות פירעון.

התמחה אצל עו"ד אייל פלשן ממשרד אייל פלשן ושות' בדגש על דיני נזיקין, מקרקעין וליטיגציה.

מיד לאחר ההתמחות מונה ליועץ משפטי של קונצרן חברות מתחום הצרכנות, הכולל בין השאר את החברות קדן תכשיטי יוקרה בע"מ וסופר אלקטריק ס.פ בע"מ, שם הקים וניהל את מחלקת הגביה והמחלקה המשפטית וארגן את כל מערך התביעות הקטנות.

בשנת 2018 הקים את האגף המשפטי של תנועת אם תרצו וניהל אותו במשך כשנה, בה הספיק, בין השאר, לייצג את התנועה בערעור בעליון בתיק לארה אל קאסם, ליווה משפחות שכולות בליווי משפטי שוטף וליזום את חקיקת חוק שחרור על תנאי ממאסר (תיקון - ביטול קיצור מאסר לאסירים בטחוניים), התשע"ט-2018. חוק נוסף של עו"ד כהן, הנועד למנוע ממי שהביע הזדהות או תמיכה בטרור מלהתמודד בבחירות לרשויות המקומיות, נמצאת בעיצומם של הליכי חקיקה (ספטמבר 2021).

בתחילת שנת 2020, לאחר התפרצות מגפת הקורונה, יצא לדרך עצמאית והקים את המשרד, בו הוא עוסק בשלל הנושאים של המשפט האזרחי במטרה לספק מענה כולל לכל ההספקים של המשפט האזרחי, תוך הפגנת נאמנות ומקצועיות בלתי מפשרת כלפי לקוחותיו, שותפיו ועמיתיו. דברים אשר כה אפיינו אותו לאורך כל הקריירה המשפטית, האמנם לכאורה קצרה, אך רווית הישגים.

 

כהוכחה למקצועיותו ולנאמנותו למעסיקיו וללקוחותיו, משמש עו"ד כהן כעו"ד של חלק ממעסיקיו לשעבר וממשיך לעבוד בשיתופי פעולה עם משרדים בהם עבד עוד כטרום מתמחה.

כך למשל, בין לקוחותיו ניתן למצוא את חברת סופר אלקטריק ס.פ בע"מ (בה היה שכיר), תנועת אם תרצו (בה היה פעיל ושכיר) והתנועה הליברלית החדשה (בה היה פעיל).

בנוסף, משרדו של עו"ד כהן פועל בשיתופי פעולה עם עורכי הדין המובילים בישראל בתחומם, החל ממשפט מנהלי-חוקתי והגשת בג"צים, דרך מקרקעין ונזיקין ועד ללשון הרע ודיני עבודה.

גם לאחר שסיים את עבודתו בתנועת אם תרצו, ממשיך עו"ד כהן ללוות בהתנדבות מלאה את עמותת "בחרנו בחיים! משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה", הידועה פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות, על כל המכלול המורכב והמאתגר שהליווי המשפטי כולל בתוכו (ייצוג בבתי דין לעררים, הגשת עתירות, הופעות תקשורתיות ובכנסת, ייעוץ משפטי שוטף ועוד).

 

במקביל לעבודתו כעו"ד, עו"ד כהן הספיק לסיים קורס קופירייטינג של "הבצפר" בשנת 2015, קורס גישור בשנת 2016 ומשנת 2020 משמש גם כמאמן פוקר אישי.

נשוי ללירז ואב לשני בנים.

bottom of page